تولید محتوا اصولی چیست؟

اگر کمی در گسترۀ سئو فعالیت داشته باشید به احتمال زیاد اسم تولید محتوا به گوش شما خورده‌است. تولید محتوا مهمترین عامل تاثیرگذار در سئو است که هر چقدر اصولی‌تر و ارزشمندتر تولید شود، موفقیت شما در سئو نیز بیشتر می‌شود. در این مقاله به طور کامل به اینکه چگونه یک محتوای عالی تولید کنید، می‌پردازم.

محتوا پادشاه است
محتوا پادشاه است

شاید اگر چند سال پیش از کسی می‌پرسیدید که تولید محتوا چه معنایی می‌دهد، پاسخ‌های عجیب و غریبی دریافت می‌کردید اما طی سال‌های اخیر و با رشد حیرت انگیز مشاغل دیجیتالی، محتوا سازی به یک حرفۀ مهم و حائز اهمیت در بازاریابی و جلب توجه مشتری تبدیل شده است.

در پاسخ به این سوال که تولید محتوا چیست؟ شاید نتوانم در یک جمله پاسخ درست و کاملی را بیان کنم اما بسیاری از صاحب‌نظران، تولید محتوا را فرآیندی می‌دانند که طی آن، اطلاعات مفیدی به مخاطب ارائه می‌شود.

در بسیاری از مواقع، محتوایی ارزشمند به حساب می‌آید که به موجب آن، مخاطب به تعامل وادار شود و همین اتفاق، باعث جذب کاربر، مشتری یا هر آنچه که هدف محتواساز است، می‌شود.

بنابراین، بدیهی است که هر چه اطلاعات مفید و بیشتری در وب سایت شما وجود داشته باشد، افرادی بیشتری را جذب خواهید کرد. چالشی که در این مسیر وجود دارد، نوع تولید محتوا است. شاید خلق محتوا برای یک روزنامه یا مجله، به لطف یک تیتر جذاب محتواساز را به هدف خود برساند اما تولید محتوا در بستر اینترنت، شرایط کاملا متفاوتی دارد.

همان طور که در مقالات قبلی هم به آن اشاره کردم، برای موفقیت در فضای مجازی لازم است که اطلاعات کافی از سئو داشته باشید تا بتوانید وب سایت خود را به بهترین شکل ممکن برای موتورهای جستجو، بهینه‌سازی کنید.

تولید محتوا، یکی از مهم‌ترین بخش‌های SEO به شمار می‌رود؛ پس باید پیش از هر چیزی، خوب بدانید که محتوای هوشمند و مناسب، محتوایی است که علاوه بر رفع نیازهای مخاطب و جلب توجه او، صفحۀ مد نظرتان را برای موتورهای جستجو نیز بهینه خواهد کرد.

پس این که شما یک نویسندۀ حاذق باشید، دلیل نمی‌شود که بتوانید به تبعیت از این مهارت، محتوای مناسبی برای وب سایت خود خلق کنید. شاید اولین راهکار، همکاری با یک محتواساز است تا بتوانید این بخش حائز اهمیت از کسب و کار اینترنتی خود را به یک فرد متخصص بسپارید؛ راهکار دوم هم، حرکت شما به سمت آموزش تولید محتوا است تا بتوانید با کمترین هزینۀ ممکن، خودتان این کار را انجام دهید.

4 دسته بندی اصلی تولید محتوا آشنا شوید

چهار دسته بندی اصلی محتوا
تمامی محتواها در اینترنت بر اساس این ۴ دسته‌اند.

هر وقت از محتوا سازی صحبت می‌شود، بسیاری فکر می‌کنند که منظور همان مطالب و متونی است که در وب سایت‌های مختلف وجود دارد و محتواساز هم به نویسندۀ همین مقالات گفته می‌شود!

این تعریف غلط نیست، اما تنها بخشی از فرآیند تولید محتوا را شرح می‌دهد. محتوای ارزشمندی که برای وب سایت‌ها خلق می‌شوند، نباید به متن و نگارش مقالات محدود باشد.

انواع محتوا برای کسب و کارهای اینترنتی عبارت‌اند از:

1.محتوای متنی
2.محتوای تصویری
3.محتوای ویدیویی
4.محتوای صوتی

اگر بتوانید هر چهار مدل از محتویات فوق را برای وب سایت خود تولید کنید، چند قدم از رقبایتان جلوتر افتاده‌اید؛ با این حال، برای هر یک از موارد فوق، نکات ویژه‌ای وجود دارد که با عدم رعایت آن‌ها ممکن است به ضرر شما تمام شود.

تولید محتوا متنی
تولید محتوا متنی

تولید محتوا متنی

در حال حاضر رایج‌ترین و کاربردی‌ترین نوع محتوایی در وب سایت‌های اینترنتی به کار گرفته می‌شود، محتواهای متنی است که معمولا در قالب مقالات به نگارش درمی‌آیند.

البته بسیاری از سایت‌ها، بسته به نوع فعالیت‌شان، با راه اندازی بخش خبری (بلاگ) اخبار مربوط به گسترۀ فعالیت‌شان را هم پوشش می‌دهند. اگر شما هم از این دسته افراد هستید، باید به خاطر داشته باشید که مقالات، بنابر دلایلی که در ادامه خواهم گفت، از ارزش بیشتری نسبت به مطالب کوتاه‌تری مانند یک خبر، برخوردار هستند.

تولید محتوای متنی شاید در نگاه اول برای بسیاری از فعالان کسب و کارهای اینترنتی، یک کابوس تمام عیار باشد اما با یادگیری نکات زیر، خیلی ساده‌تر از آن چه که فکرش را می‌کنید، از این فرآیند سربلند بیرون خواهید آمد:

انتخاب کلمۀ کلیدی

پیش از هر چیزی باید خوب بدانید که راجع به چه چیزی قرار است مقاله بنویسید. اولین کاری که باید برای انتخاب کلمۀ کلیدی مناسب انجام دهید، این است که خودتان را جای مخاطب یا مشتری بگذارید.

برای مثال اگر قرار باشد که یک تابلو فرش خریداری کنید، احتمالا عبارت «خرید تابلو فرش» را جستجو خواهید کرد. توجه داشته باشید که عبارت کلیدی اصلی شما حتما باید چیزی باشد که جستجو شود؛ یعنی اگر کسی به دنبال خرید چنین محصولی است، بعید به نظر می‌رسد که صرفا عبارت «تابلو» را سرچ کند.

شاید کمتر کسی حاضر باشد که نسبت به خرید یک نوشابه به صورت اینترنتی، اقدام کند؛ با این حال، نوشتن مطلب راجع به «خرید نوشابه» احتمالا چندان کارساز نباشد. اینجا، باید به دنبال محتواهای متنی جذاب، برای علاقه‌مندان به نوشابه‌ها باشید تا بتوانید از طریق آن‌ها، کسب و کار خودتان را معرفی کنید. برای مثال، می‌توانید از نام‌های مشهور استفاده کنید: «کیانو ریوز به چه نوشابه‌هایی علاقه‌مند است؟»

احتمالا افراد زیادی ترغیب می‌شوند تا از نوشابه‌های مورد علاقۀ کیانو ریوز که هنرمندی محبوب و مشهور در سراسر دنیا به شما می‌رود، سردربیاورند. حالا وقت آن است، بعد از این که با خلق یک محتوای جذاب حسابی دل خوانندگان این مطلب را آب انداخته‌اید، فروشگاه اینترنتی نوشابۀ خود را به آن‌ها معرفی کنید.

پس همیشه این نکته را مد نظر داشته باشید که قرار نیست کلمات کلیدی که برای تولید محتوا به کار می‌برید، مستقیما معرف گستره و نوع فعالیت شما باشد. به خاطر داشته باشید که بدون شک خلق محتوا بدون خلاقیت و بهره‌گیری از ترفندهای بازاریابی، به خصوص بازاریابی دیجیتال، نمی‌تواند به سرانجام خوبی برسد.

استفاده از مترادف در مقالات

مترادف نویسی از جمله تکنیک‌هایی است که می‌تواند ارزش محتوا متنی وب سایت شما را تا حد قابل توجهی بالا ببرد؛ اما منظور از مترادف نویسی در مطالب چیست؟

مترادف در لغت، همان هم‌معنی است اما در بستر نگارش مطالب برای یک سایت، این عبارت پایش را فراتر از این معنی مختصر گذاشته است.

برای مثال فرض کنید که قصد دارید مقاله‌ای راجع به کنسول پلی‌استیشن 4 بنویسید این که شما صورت فارسی «پلی‌استیشن 4» را به عنوان کلمه کلیدی اصلی خود انتخاب کنید، هیچ مشکلی ندارد و کاملا هم منطقی به نظر می‌رسد اما احتمال دارد خیلی‌ها برای کسب اطلاعات راجع به این کنسول، عبارات PS4 یا PlayStation 4 را جستجو کنند؛ شاید هم خیلی‌ها ندانند که PS4، همان پلی‌استیشن 4 است؛ اینجاست که مترادف نویسی می‌تواند به داد مطلب شما برسد و اعتبار بیشتری به آن اعطا کند.

پس از این تکنیک مهم در نگارش مطالب خود غافل نشوید؛ این مسئله می‌تواند به هر چه شفاف‌تر شدن مطلب شما کمک کند؛ برای مثال اگر راجع به «شیر» مطلبی نوشته‌اید، استفاده از مترادف‌های و عبارات مربوطه می‌تواند موتورهای جستجو را متوجه کند که منظور شما، کدام شیر بوده است. شیر جنگل یا شیر خوراکی؟!

حجم مطالب

یکی دیگر از مواردی که در هنگام تولید محتوای متنی باید به آن توجه داشته باشید، حجم مطالب است. توجه داشته باشید که هرگز قرار نیست که مقاله‌ای به اندازۀ یک کتاب بنویسید؛ مطالبی که می‌نویسید باید مفید باشد و حجم قابل توجهی از اطلاعات مهم را در بر بگیرد؛ هیچوقت هم با کلیشه‌هایی مانند کم بودن سرانۀ مطالعه، خودتان را برای نگارش مطالب کوتاه توجیه نکنید.

با این حال، نمی‌توان برای حجم مطالب به طور دقیق، حداکثر یا حداقل تعیین کرد اما تمام سعی و تلاش خود را به کار بگیرید تا مطلبی که می‌نویسید، کمتر از 300 کلمه نباشد. از طرفی دیگر، گوگل برای مقالات بالای 2000 کلمه ارزش بیشتری قائل است.

به خاطر داشته باشید که هر چه حجم مطلب شما بیشتر باشد و دایرۀ اطلاعاتی بزرگ‌تری را در بر بگیرد، فرصت بیشتری برای به کارگیری از کلمات کلیدی و مدیاهای مختلف (که در ادامه توضیح خوام داد) خواهید داشت.

تراکم یا چگالی عبارت کلیدی

به میزان تکرار کلمه‌ یا عبارت کلیدی اصلی، چگالی گفته می‌شود. شاید در نگاه اول این طور به نظر برسد که هر چقدر استفاده از کلمات کلیدی در نوشته بیشتر باشد، گوگل ارزش بیشتری برای آن قائل خواهد شد؛ اما این یک باور غلط است.

استفادۀ بیش از عبارت کلیدی اصلی می‌تواند به راحتی شما را در دام سئوی کلاه سیاه بیاندازد و تمام زحماتی که برای نگارش مقاله کشیده‌اید را برباد دهد.

آمار و ارقام دقیقی برای میزان تراکم عبارت کلیدی تا به امروز از سوی گوگل یا سایر موتوهای جستجو ارائه نشده است چرا که مسائل زیادی در آن دخیل هستند که طول عبارت کلیدی، یکی از مهم‌ترین دلایل آن به شمار می‌رود. با این حال در بیشتر موارد می‌توانید نسبت عبارت کلیدی اصلی به کل مطلب را، یک درصد در نظر بگیرید؛ برای مثال اگر مقاله‌ای نوشتید که حجم آن 2 هزار کلمه است، حدود 20 مرتبه عبارت کلیدی اصلی را در آن تکرار کنید.

حین رعایت چگالی، لازم است که به توزیع مناسب کلمه کلیدی هم در هنگام تولید محتوای متنی توجه داشته باشید. دقت کنید که عبارت کلیدی شما به خوبی در متن پخش شده باشد. برای مثال، می‌توانید یک معیار برای خودتان در نظر بگیرید و هر چند خط یکبار، عبارت کلیدی اصلی را در محتوای متنی خود تکرار کنید.

ویژگی های یک تیتر اصولی
ویژگی های یک تیتر اصولی

تیتر مناسب انتخاب کنید

بزرگ‌ترین چیزی که در صفحۀ نتایج جستجوی گوگل از سایت‌های برتر نمایش داده می‌شود، تیتر مربوط به مطالب آن‌هاست. بنابراین برای تولید محتوای متنی غنی به دنبال یک تیتر جذاب و کارآمد بگردید و هر تکنیکی که لازم است را در این زمینه یاد بگیرید.

به مانند هر رسانۀ دیگری، تیتر محتوا در وب سایت‌های اینترنتی هم می‌تواند مهم‌ترین عامل در جذب مخاطب یا مشتری باشد.

از آن جایی که گوگل هم رفاه حال کاربران را مد نظر قرار می‌دهد، به تیترهای خوب، اعتبار بیشتری اعطا می‌کند. نکات زیادی برای داشتن یک تیتر مناسب در مقولۀ محتواسازی، حائز اهمیت است که از جملۀ آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بیش از حد کوتاه نباشد.
  • بیش از حد طولانی نباشد.
  • حتما از کلمۀ کلیدی اصلی در تیتر مطالب استفاده کنید.
  • در حد امکان عبارت کلیدی اصلی را در نقطۀ آغاز تیتر قرار دهید.
  • از تیترهای بیش از حد مبهم برای جذب مخاطب استفاده نکنید.

مهم‌ترین نکته‌ای که وجود دارد، این است که مخاطب با مطالعۀ تیتر متوجه شود که با چگونه مطلبی روبرو خواهد شد؟ آیا مطلبی که شما نوشته‌اید، پاسخ نیازهای او را خواهد داد؟ در کنار این موضوع، توجه داشته باشید که هستۀ اصلی خبر یا مقاله‌ای نگارش کردید را در تیتر اصلی لو ندهید. این مسئله می‌تواند به راحتی مانع از کلیک کاربر روی لینک وب سایت شما شود.

برای بسیاری از مقالات، استفاده از تیترهای سوالی می‌تواند انتخاب مناسبی باشد؛ توجه داشته باشید که شما برای پاسخ به سوالات یا نیازهای کاربران شروع به محتوا سازی می‌کنید؛ از این رو، طرح یک سوال در تیتر اصلی و ارائۀ پاسخی کامل در متن مطلب، می‌تواند همان چیزی باشد که یک کاربر را به سمت وب سایت شما، هدایت می‌کند.

درج لینک‌های داخلی و خارجی

این که یک کاربر در سایت شما حسابی مشغول جستجو شود و به سراغ صفحات مختلفی برود، یکی از مهم‌ترین عواملی است که می‌تواند به محبوبیت وب سایت شما نزد گوگل، کمک کند. پس باید با ساخت یک شبکۀ منظم و کاربردی، کاربر را به جستجوی بیشتر در وب سایت خود ترغیب کنید.

استفاده از لینک‌های داخلی، یکی از راهکارهای ساده و کاربردی برای حفظ کاربر محسوب می‌شود. اگر در صفحه‌ای از سایتتان، به صفحۀ دیگری از وب سایت خود لینک دهید، در این صورت یک لینک داخلی ایجاد کرده‌اید.

با این کار، علاوه بر این که می‌توانید اطلاعات بیشتری را جلوی چشم مخاطبین سایت خود قرار دهید، باعث شده‌اید تا او مدت زمان بیشتری در سایت شما بگذراند و صفحات بیشتری را جستجو کند.

باید توجه داشته باشید که استفاده از لینک‌های داخلی، باید به صورت هدفمند باشد و با استفاده از آن‌ها، یک شبکۀ منظم و کاربردی برای کاربران خود ایجاد کنید؛ در این صورت، گوگل هم این فعالیت مفید شما را به عنوان یکی از نقاط قوت وب سایتتان تلقی خواهد کرد. در مورد لینک‌های خارجی، تفاوت‌های اساسی وجود دارد.

اگر از سایت خودتان به سایت دیگری لینک دهید، در این صورت یک لینک خارجی در مطلب خود ایجاد کرده‌اید.

در صورتی که لینک خارجی را به یک سایت فوق العاده معتبر دهید، می‌توانید به بهینه‌سازی مطلب خود کمک قابل توجهی کرده باشید.

دقت داشته باشید که برای ایجاد لینک خارجی، عملکردی کاربردی داشته باشید و هدفتان، فقط و فقط رفع نیازهای کاربر باشد چرا که با سواستفاده از این امتیاز، خیلی زود دست شما برای گوگل رو خواهد شد.

تولید محتوای تصویری
تولید محتوای تصویری

تولید محتوای تصویری

حتما شما هم شنیده‌اید که خیلی‌ها حین مطالعۀ کتاب، فقط و فقط به تصاویر آن توجه می‌کنند؛ این مسئله ممکن است برای کاربران فضای مجازی هم تکرار شود.

بنابراین هرگز نباید از این موضوع غافل شوید. تحت هر شرایطی در کنار محتوای متنی خود، از تصاویر کاربردی استفاده کنید تا ضمن ارائۀ اطلاعاتی کامل‌تر، سطح صفحۀ مربوطه را به لحاظ بصری تا چند پله ارتقا دهید.

از تصاویر اختصاصی استفاده کنید

بهتر است تصاویری که در وب سایت خود آپلود می‌کنید، عکس‌هایی اختصاصی باشند؛ به عبارتی دیگر اگر عکس‌هایی که شما بارگذاری کرده‌اید، فقط و فقط در سایت شما وجود داشته باشد، این مسئله می‌تواند به بهینه‌سازی سایت شما بیش از پیش کمک کند. اگر هم تهیۀ عکس اختصاصی غیرممکن بود، با تغییر سایز آن یا اضافه کردن یک تایپوگرافی (مانند لوگوی سایت) یا امثالش، می‌توانید از نشر تصویری که پیش از شما، توسط چند وب سایت دیگر منتشر شده بود، جلوگیری کنید.

متن جایگزین را هرگز فراموش نکنید

توجه داشته باشید که بدون قراردادن متن جایگزین (Alternative Text) که در اصطلاح به آن خاصیت Alt گفته می‌شود، تصویری که آپلود کرده‌اید چندان روی اعتبار صفحه‌ تاثیری نمی‌گذارد. به خاطر داشته باشید که از عبارت کلیدی اصلی برای پر کردن فیلد متن جایگزین بهره ببرید.

حتما می‌دانید که سرعت بارگذاری صفحه، یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیر گذار در سئوی وب سایت شما به حساب می‌آید؛ بنابراین باید به این نکته توجه داشته باشید که تصاویر شما حتما دارای حجم مناسبی باشند.

برای این که تصویر مورد نظر به حجم مناسبی برسد، می‌توانید از نرم‌افزارهای مختلفی مانند فتوشاپ استفاده کنید.

برای کم کردن حجم عکس در فتوشاپ، بعد از ایجاد تغییرات لازم، نشانگر موس را در نوار بالای صفحه روی بخش File قرار دهید؛ سپس، گزینۀ Save for Web را انتخاب کنید. اگر به یک عکس معمولی نیاز دارید، حتما عملیات ذخیره‌سازی را با فرمت JPG انجام دهید؛ در صورتی که به دنبال تصویر ترنسپرنت (بدون پس زمینه) هستید، بدیهی است که باید به سراغ فرمت PNG بروید.

تولید محتوا ویدیویی
تولید محتوا ویدیویی

تولید محتوا ویدیویی

شاید تا پنج شش سال پیش، تولید محتوای ویدیویی جایگاه چندان قابل توجهی بین محتواسازها نداشت اما این روزها، با توجه به برخی نیازها و همچنین بالاتر رفتن سرعت اینترنت، می‌توانید با استفاده از محتوای ویدیویی عملکردی شگفت انگیز در جذب مخاطب و مشتری داشته باشید.

این نوع محتوا با استفاده از موزیک، زبان بدن، افکت‌های مختلف و هزار و یک عنصر دیگر می‌تواند تاثیرگذاری بی‌نظیری در مخاطب شما داشته باشد.

از طرفی دیگر هم گوگل از زحماتی که برای تهیه‌ و بارگذاری ویدیوهای مختلف کشیده‌اید، غافل نمی‌شود و وجود ویدیو در صفحات سایت را همواره به عنوان یکی از نکات مهم و مثبت در سئوی سایت‌ها مطرح می‌کند.

ویدیو های خود را اختصاصی کنید

به مانند تصاویر، ویدیوهای اختصاصی شما از ارزش بیشتری از لحاظ بهینه‌سازی سایت، برخوردار هستند. در غیر این صورت هم، سعی کنید با چند ادیت، مانند اضافه کردن یک اینترو از سایت یا کسب و کار اینترنتی خود در آغاز یا انتهای ویدیو، تفاوت‌هایی نسبت به حالت پیش‌فرض ایجاد کنید.

از فرمت MP4 استفاده کنید

نکتۀ دیگری که محتوا سازها برای درج ویدیو باید در نظر داشته باشند، این است که از فرمت MP4 استفاده کنند تا مرورگرها و پخش‌کننده‌های مختلف برای اجرای آن، مشکل خاصی نداشته باشند. همان طور که در توضیحات مربوط به تولید محتوا تصویری گفته شد، خاصیت Alt است تصویر را به یکی از نقاط قوت و تاثیرگذار در سئوی صفحه تبدیل می‌کند؛ اما مشابه چنین چیزی برای ویدیوها وجود ندارد.

بنابراین لازم است که ویدیوها را در کنار محتوای متنی به کار بگیرید و آن‌ها را در شبکه‌های اجتماعی خود، به اشتراک بگذارید.

فراموش نکنید که به مانند تصاویر، گوگل از ثانیه صفر تا آخرین لحظۀ ویدیوی شما را بررسی خواهد کرد پس صرفا نسبت به درج ویدیوهای مفید، کاربردی و مربوط به گسترۀ فعالیت خود اقدام نمایید.

تولید محتوای صوتی
تولید محتوای صوتی

تولید محتوای صوتی

پادکست‌ها محتوای صوتی هستند که از طریق اینترنت به گوش عموم مردم رسیده می‌شود. باید این احتمال را هم در نظر بگیرید که بسیاری از مخاطبان شما، علاقه‌ای به مطالعه ندارند؛ از طرفی دیگر شرایط و اینترنت مناسبی هم برای تماشای ویدیوها در دسترس آن‌ها نیست. در این صورت، تولید محتوای صوتی بهترین راهکار برای جذب مخاطبان است.

با استفاده از هندزفری، در هر لحظه و هر مکان، می‌توان به پادکست‌ها گوش داد؛ بنابراین، تولید محتوای صوتی در این قالب می‌تواند یک سیاست درست برای جذب مخاطبانی باشد که حوصله و وقت زیادی برای مطالعۀ مقالات و تماشای ویدیو ندارند.

اگر شما این دسته از کاربران را درک کنید، شک نکنید که گوگل هم به شما پاداش خوبی خواهد داد.

دو مورد مهم که همیشه باید در بهینه‌سازی محتوا رعایت شود

لینک URL

یا همان پیوند یکتا، لینک همان صفحه‌ای است که شما محتوای خودتان را در آن منتشر کرده‌اید. اگر لینک را به صورت فارسی وارد کنید، به کدهایی تبدیل می‌شود که حسابی لینک صفحۀ مدنظرتان را طولانی خواهد کرد. بهترین راهکار این است که از معادل انگلیسی تیتر مطلب برای درج پیوند یکتا استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که URL هر چه کوتاه‌تر باشد، بهتر است. البته این مورد هنوز بین استاید مورد بحث است که آیا از URL فارسی استفاده شود یا انگلیسی؟!

توضیحات متا

چکیده‌ای از مطلب شما خواهد که حتما باید شامل عبارت کلیدی اصلی باشد. Meta Description برای معرفی خلاصۀ مطلب شما به گوگل مورد استفاده قرار می‌گیرد و بهتر است حجم آن در حدود 150 الی 160 کاراکتر باشد. توجه داشته باشید که اگر عبارات کلیدی را در ابتدای توضیحات متا قرار دهید، اعتبار بیشتری به آن اعطا کرده‌اید. توضیحات متا بخشی از متاتگ‌ها به حساب می‌روند.

محتوا پادشاه است (Content is KING)
محتوا پادشاه است (Content is KING)

محتوا پادشاه است (Content is KING)

اگر کمی در گسترۀ سئو به جستجو پرداخته باشید به احتمال بسیار زیاد عبارت Content is KING را دیده‌اید و به عبارت ساده‌تر به معنی این است که محتوا یعنی همه‌چیز.

هر چقدر محتوای ارزشمندتری تولید کنید موفقیت شما بیشتر در سئو بیشتر می‌شود اما پیش از این که شروع به تولید محتوا کنید، بایستی به شناخت کافی از مخاطبان یا مشتریان خود برسید. باید به خوبی علایق آن‌ها را رصد کنید و در هر لحظه و هر مرحله از فرآیند محتواسازی، خودتان را به جای آن‌ها قرار دهید. از همین روش برای خلق محتوا به انواع و اقسام ایده‌ها دست خواهید یافت.

توجه داشته باشید که استفاده از یک عبارت کلیدی اصلی برای چند مقاله، می‌تواند به مطالب شما، آسیب جدی‌ای وارد سازد. بنابراین سعی کنید برای تولید محتوا، به خصوص محتوای متنی به دنبال موضوعات مختلفی در گستره فعالیت خود بگردید.

بدانید که محتوا مهمترین عامل پیشرفت سئو سایت شما است اما تنها عامل موثر نیست. باید یک بستر مناسب و استاندارد ایجاد کنید تا کاربران به راحتی بتوانند از سایت شما استفاده کنند.

دیدگاه خود را با من به اشتراک بگذارید